czwartek, 26 stycznia 2017

Aktualizacja cen produktów za pomocą arkusza kalkulacyjnego

W przypadku konieczności wprowadzenia zmian cen dużej liczby produktów, program Madar umożliwia przeprowadzenie tej operacji bez potrzeby wprowadzania zmian osobno w każdej pozycji. Aktualizację cen produktów można przeprowadzić wykorzystując arkusz kalkulacyjny.

Jak to zrobić?

Należy wyeksportować aktualną listę towarów z wykorzystaniem opcji zestawienia - format TXT. Na ekranie parametrów wydruku należy zaznaczyć opcję MADARID, a także rodzaj ceny, który będzie zmieniany przez użytkownika.Zapisany plik można wczytać do arkusza kalkulacyjnego, gdzie możliwa jest poprawa cen przy wybranych pozycjach. Następnie z pozycji arkusza kalkulacyjnego należy zapisać ten plik w formacie *.csv. Tak przygotowany plik CSV należy następnie zaimportować w Madarze w Towarach w opcji transmisje - import TXT, CSV.

Powiązane tematy:
⇒ Importowanie katalogu towarów
⇒ Katalog towarów
⇒ Dopisywanie towarów

1 komentarz:

  1. Zakładanie działalności gospodarczej jest w dzisiejszych czasach niezwykle proste. Tak naprawdę wystarczy kilka kliknięć, numer dowodu, pesel i mamy sprawę z głowy. Problemy zaczynają się później, kiedy musimy się rozliczać - w tym celu warto zadbać o dobrych księgowych :)

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.