środa, 23 maja 2012

Księgowość internetowa – porównanie najpopularniejszych serwisów

Księgowość internetowa, zwana również księgowością online lub e-księgowością to względnie jeszcze nowy i nie do końca spopularyzowany sposób rozliczania firmy. Jest to dostęp do programu księgowego z pozycji przeglądarki internetowej. Jest to idealne rozwiązanie szczególnie dla mikro i małych firm, które nie prowadzą pełnej księgowości.


Możliwości programów Ifirma.pl Invoicer.pl wfirma.pl szybkafaktura.pl
Fakturowanie x x x x
Faktury korygujące x x - * - *
Baza towarów x x -* x
Baza kontrahentów x x -* x
Książka Przychodów i Rozchodów - * x - * - *
Rejestry VAT - * x - * - *
Finanse – kasa, bank - * x - * - *
Odsetki - * x - * - *
Kompensaty - * - * - * - *
Ewidencja Przychodów Ryczałt -* x -* -*
Deklaracje: VAT, CIT, PIT - * x - * - *

* dostępne w wersji płatnej


10 komentarzy:

 1. teraz została juz chyba tylko ifirma, wfirma i doszedł infakt - to jak dla mnie najwięksi gracze

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja korzystam z takiego programu do ksiegowości i polecam nie tylko sugerować się porównaniami, ale samemu sprawdzić jak takie programy działają. Sama tak zrobiłam bo najczęściej są darmowe okresy testowe i można ocenić czy to co jest za darmo faktycznie dla danej osoby jest najlepsze. Osobiście dwa z tych programów uzywałam przez miesiąc ale bardziej przemówiła do mnie wfirma.pl i pomimo że coś tam kosztowała lepiej mi się z niej korzystało. Nie oceniam tutaj żadanego z programów lecz jedynie proponuję samemu sobie sprawdzić - zrobić taki mały test bo wiem że każdemu coś innego może podpasować.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dobre porównanie. Wielu przedsiębiorców wciąż obawia się korzystania z tych serwisów. Sądzę, że lepiej zgłosić się do sprawdzonego biura rachunkowego zamiast samodzielnie się z tym zmagać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja korzystam z tego typu serwisu i jestem bardzo zadowolony. Oszczędzam dużo czasu i jeszcze więcej pieniędzy prowadząc księgowość w ten sposób. Prowadzę małą firmę, więc dla mnie takie rozwiązanie jest idealne. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. tego typu serwisy są bardzo wygodne i przyjazne użytkownikowi, w dodatku nie kosztują bardzo dużo, więc dużo nawet małych firm, a w sumie zwłaszcza one, mogą sobie na nie pozwolić.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie da się ukryć, że jednoosobowa działalność gospodarcza to w dzisiejszych czasach coraz prostsza sprawa. Tak jak widać - księgowość można załatwić od ręki nawet w sieci, a samo zarządzanie firmą jest proste.

  OdpowiedzUsuń
 7. I co który serwis księgowy jest teraz najbardziej popularny.

  OdpowiedzUsuń
 8. Super porównanie, spróbuję księgowości online :)

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.