piątek, 14 sierpnia 2015

Informatyczna obsługa procesu produkcyjnego - zlecenie, przygotowanie, kontrola jakości, pomiary i rozliczanie

Proces produkcyjny zależnie od firmy i branży może przybierać różne ścieżki o różnym stopniu rozbudowania. Przy prostym procesie produkcyjny może ograniczyć się do zdjęcia materiałów ze stanu magazynu i wprowadzenia na stan wyrobów gotowych. Najczęściej jednak jest to proces zdecydowanie bardziej skomplikowany gdzie wystawia się zlecenia materiałowe zgodnie z opracowanym planem produkcji następnie przygotowuje się materiały do pobrania z magazynu dokonuje się ich kontroli jakości, podczas procesu produkcyjnego dokonuje bieżących pomiarów jakości wykonania, ewidencjonuje braki i buble by w końcowym etapie dokonać ostatecznej kontroli partii produkcyjnej i całą produkcję rozliczyć.

System Madar7 daje możliwość obsługi prostych procesów produkcyjnych jak i tych bardziej skomplikowanych. Możliwe jest zarówno przejście bezpośrednio od Zlecenia materiałowego do rozliczenia produkcji jak i rozbudowanie tego procesu o przygotowanie, kontrolę jakości i zatwierdzanie. Jeżeli zachodzą przesłanki proces ten można jeszcze poszerzyć o rozbudowane pomiary produkcji wraz z ewidencją braków, bubli czy przerw.
Cały proces produkcyjny osadzony jest pomiędzy trzema bazami: Magazynem, Planem produkcji i Kartami pracy. Pozostawia on ślad w każdej z tych baz - zmienia stan magazynu materiałów i wyrobów gotowych, sygnalizuje w planie produkcji bieżący stan wykonania oraz dokonuje ewidencji w kartach pracy.

Opisany proces można zobrazować następująco:
Więcej o każdym z etapów można przeczytać w poście Informowanie o stanie produkcji - idea działania

1 komentarz:

  1. Super sprawa, na pewno linie produkcyjne na tym skorzystają :)

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.