wtorek, 20 grudnia 2011

Przygody z Samsungiem Galaxy Tab "część 2"


Dużo się zmieniło od ostatnich testów madara na tablecie...

Klawiatura numeryczna
Została dodana klawiaturka numeryczna, teraz w polu numerycznym nie trzeba przełączać klawiatury - klawiatura numeryczna otwiera się automatycznie po dotknięciu pola.

"Wielka plama"
Zmieniony został również sposób wchodzenia do list i sposób wybierania z list. Po najechaniu palcem na pole pojawia się granatowa "plama". Ma to uprościć wybieranie - jeśli już będzie działało prawidłowo to na pewno uprości. Póki co wygląda to trochę jak zabawa w kotka i myszkę - ja mu jedno a on drugie. Klikam w pole nabywca a wchodzi sposób płatności - jest to błąd, muszę go powtórzyć, opisać dokładnie co zrobiłam i zgłosić informatykom. Robię dokładnie to samo, klikam dokładnie w to samo miejsce i wchodzę w zmianę numeru faktury - i o co tu chodzi?! Jak zawsze niezawodne okazało się powiększenie ekranu - plama zadziałała! Jej niedziałanie na normalnej wielkości ekranu zgłosiłam informatykom - teraz czekam...


"Suwaczek-przewijaczek"
Nowością są również nieco inne podglądy wydruku. Charakteryzują się zielonym "suwaczkiem-przewijaczkiem" który zresztą zanim zaczął porządnie działać dostarczył sporo wrażeń :)
- przesuwał stronę ale tylko pierwszą, kolejnych nie widział,
- potrafił "uciec" poza ekran i nie szło go "złapać",
- zamiast w dół przesuwał w górę i na odwrót.
Po kilku testach, kilku zgłoszeniach zaczął działać :)

Już niedużo nam zostało
Najważniejszym problemem jaki został do rozwiązania jest prędkość działania aplikacji. Nie działa to do końca tak jak powinno. Na desktopie klikam w opcję i do niej wchodzę - na tablecie muszę uzbroić się w cierpliwość. Minie pewnie jeszcze sporo czasu zanim wszystko będzie działało, tak jakbyśmy chcieli ale jesteśmy dobrej myśli.


Autor: Ewa Borowka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.