wtorek, 10 stycznia 2023

Witamy w 2023 roku!


Wszystkim naszym klientom, partnerom i sympatykom życzymy w Nowym Roku 2023
wszystkiego co najlepsze - prawdziwie niskich podatków ;) 

Równocześnie pragniemy przekazać garść informacji przydatnych na początku roku:

- w programach zaimplementowano nowe wskaźniki na rok 2023 (szczególnie związane z naliczaniem wynagrodzeń) stąd jeśli na listach płac nie jest wyszczególniana np ulga podatkowa czy stawka podatku należy zaktualizować program do najnowszej wersji (nie dotyczy chmur),

- od stycznia 2023 roku zleceniobiorcy mają możliwość rozliczania zaliczek na PIT i uwzględniania ulg podatkowych tak jak u etatowców - w związku z powyższym jeśli zleceniobiorca ma mieć miesięcznie rozliczaną ulgę wówczas należy w Pracowniku na zakładce płace w polu kwota wolna wybrać 100%ulga zlecenie (rozliczana u jednego pracodawcy), 50% ulgi (rozliczana u dwóch pracodawców), 33% ulgi (rozliczana u trzech pracodawców). W zleceniu właściwa kwota pojawi się w polu ulga podatkowa i obniży ona zaliczkę.

- obowiązującą deklaracją PIT11 za rok 2022 jest deklaracja w wersji 29 - dostępna w module Deklaracje - wybierz dokument - AKTUALNE. Należy jednak zwrócić uwagę na specyficzne warianty (zweryfikować poprawność) gdyż prace nad poprawkami do PIT11_29 wciąż trwają. 

kolejne informacje zamieścimy wkrótce! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.