poniedziałek, 20 marca 2017

Nowe wzory CIT8, Bilansu i Rachunku zysków i strat

W systemie Madar są już dostępne nowe wzory deklaracji CIT8, rachunku zysków i strat oraz bilansu. Należy wcześniej zaktualizować program do najnowszej wersji.

CIT8

Deklarację CIT8 w wersji 24 można sporządzić w module Deklaracje wybierając przy dopisywaniu na klawiszu wybierz dokument pozycję rok 00/01 a następnie CIT8_24. Po jednej z kolejnych aktualizacji systemu deklaracja CIT8_24 będzie przeniesiona z katalogu rok 00/01 do katalogu aktualne.

Bilans i rachunek zysków i strat

Aktualnie, bilans pełny i rachunek zysków i strat - porównawczy w nowym, aktualnie obowiązującym układzie można sporządzić w module Deklaracje poprzez dopisanie dokumentu i wybór w polu wybierz dokument - rachunkowość odpowiedniego dokumentu (rachunek zysków - porównawczy lub bilans pełny).

Tematy powiązane


Rachunek wyników - narzędzie pomiaru efektywności poszczególnych rodzajów działalności

2 komentarze:

  1. Osobiście uważam że w dziejszych czasach najbardziej ważna w motoryzacji jest ekonomiczność danego pojazdu. Producenci prześcigają się w nowinkach technologicznych często zapominająć o redukcji spalania auta, a potem celowo fałszują wyniki spalania. Przykładem dość głośnym był w ostatnich latach Volkswagen. Pozdrawiam serdecznie :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem ciekawa jak będzie się miała motoryzacja za 30-40 lat. Już przed 2000 rokiem snuło się teorie na temat bezobsługowych pojazdów, latajacych z punktu A do punktu B bez pomocy kierowcy :-) Miało się to nijak do rzeczywistosci. Dziś oprócz designu producenty prześcigają się w coraz mniejszym "teoretycznym" spalaniu auta, oraz w maksymalizacji różnych niepotrzebnych systemów przez które bardzo często trzeba odwiedzać autoryzowane serwisy. Według mnie motoryzacja podąża trochę nie tą ściążką którą naprawdę powinna... Wyniki spalania często fałszowane itp. :-(

    OdpowiedzUsuń