poniedziałek, 14 lipca 2014

Spedycja - logiczne połącznie zamówień z wysyłką

Moduł Spedycja jest łącznikiem pomiędzy systemem Madar7 a zewnętrzymi systemami innych firm. Realizuje on proces dystrybucji towarów począwszy od pobrania zamówień z systemów innych firm (w tym sklepów internetowych) aż do eksportu dokumentów wysyłkowych (spedycyjnych) do zewnętrzych systemów firm spedycyjnych (w tym firm kurierskich).

Na dzisiaj możliwe jest:
- pobranie zamówień ze sklepu PrestaShop
- generowanie dokumentów do systemu Siódemka

W przygotowaniu integracja z allegro.Idea działania

W module rejestruje się zamówienia od klientów, które następnie może zostać wczytane do Zamówień w Madar 7. Po wystawieniu faktury i wydaniu towarów - informacja wraca do spedycji - i możliwe jest wygenerowanie dokumentów wysyłki.

Wprowadzanie zamówienia

W module rejestruje się zamówienia od klientów -dane klienta, towary, dodatkowe ustalenia w zakładkach [zlecenie] i [zamówienie].

Integracja Madar7 ze sklepem internetowym Prestashop

Możliwe jest pobieranie do systemu Madar7 zamówień złożonych w sklepie internetowym, a także aktualizacja oferowanych tam towarów zgodnie z tym co zawiera katalog towarów w systemie Madar.
  1. System do obsługi sklepu internetowego Prestashop należy zainstalować na własnym serwerze.
  2. W progamie Madar7 w opcji Konfiguracja wpisać adres internetowy, pod którym zainstalowany jest sklep Prestashop oraz klucz wygenerowany w systemie Prestashop.
  3. W module Spedycja można pobrać zamówienia.
    UWAGA. Klienci rozróżniani są po adresie e-mail.

Realizacja zamówienia

Możliwe jest  z jednej strony przyjmowanie zamówień, które następnie przetwarzane są w systemie Madar7 - użytkownik może zapisać w Madar 7 zamówienie od odbiorcy oraz wygenerować na jego podstawie szereg dokumentów magazynowo - handlowych (np. WZ, faktura, paragon).
Dokumenty te są widoczne w zakładce [księgowanie].

Wysyłka

 W zakładce [perzesyłka] i [paczki] możeliwe jest wprowadzenie szczegółowych danych dotyczących wysyłki: adresów, rodzaju paczki.

Integracja Madar7 z systemem firmy kurierskiej Siódemka

Program umożliwa integrację z aplikacją WebMobile7 do obsługi przesyłek firmy "Siódemka", w szczególności rejestrację przesyłki, przygotowywanie i drukowanie listów przewozowych oraz dokumentów wydania przesyłek. Operacje te są wykonywane z poziomu programu, bez konieczności logowania się do systemu WebMobile7.
  1. Konfiguracja - należy podać numer klienta w systemie WebMobile7 oraz wprowadzić klucz otrzymany z systemu WebMobile7.
  2. Po wypełnieniu pól i dopisaniu nowej przesyłki konieczne jes zarejestrowanie przesyłki w systemie WebMobile7 - należy z menu wybrać Lista Nadanie.
  3. Możliwe jest wygenerowanie pozostałych dokumentów List przewozowy, Etykietza oraz Dokument Wydania.


Zobacz:

1 komentarz:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.