wtorek, 31 grudnia 2013

Kończy się stary rok ... 2013

Chmura Madar-u


Po bezpłatnych rozwiązaniach wprowadzonych w poprzednich latach, przyszła kolej na umieszczenie Madar 7 w chmurze.

Madar 7 pracujący w chmurze to w pełni zintegrowany system klasy ERP II, o funkcjonalności takiej samej jak wersja desktop Madar 7.
Dużą zaletą takiego rozwiązania jest możliwość pracy w czasie rzeczywistym na jednej bazie danych wszystkich działów firmy niezależnie czy są to pracownicy biurowi pracujący na komputerach stacjonarnych czy też handlowcy, zaopatrzeniowcy pracujący na urządzeniach mobilnych w terenie.

Więcej na stronie: madar7.pl/madar7chmura.htm

Wiedza o programie i firmieZapraszamy też do Madar Cafe - grupy na portalu społecznościowym Facebook, gdzie można podyskutować na tematy związane z prowadzeniem firmy, księgowością, przepisami i metodami pracy, z programami Madaru w tle.

Zawsze zmienią się ... przepisy

Początek zeszłego roku był zdominowany przez nowe przepisy związane z rozliczaniem VAT i wystawianiem faktur. Zmiany te są wprowadzane etapami, od października zaczął obowiązywać mechanizm odwrotnego obciążenia VAT też dla wyrobów stalowych.
Ustawa o VAT ma również swoje konsekwencje w 2014 roku - o zmianach w programie poinformujemy wkrótce.

Wprowadzono również obowiązek dokonywania korekty kosztów uzyskania przychodów w przypadku nieuregulowania kwoty wynikającej z faktury lub innego dokumentu w ciągu 30 dni od daty upływu terminu płatności.

Ostatni kwartał to zamieszanie związane z nową wersją Płatnika, która zacznie wyłącznie obowiązywać od 1 stycznia 2014.
Zobacz: Co nowego w programie Płatnik

W kraju i ... za morzem

Od dłuższego czasu sympatyzujemy i uczestniczymy w wydarzeniach grupy TechMine - społecznością ludzi zainteresowanych przedsiębiorczością innowacyjną na Śląsku i promującą region jako słynący nie tylko z tego, że posiada kopalnie węgla ale także „wydobywa” się tutaj technologię, często na światową skalę.

W maju odwiedziliśmy targi w Tokio poświęcone informatyce wykorzystywanej w szkolnictwie.
Oprócz programów do planowania zajęć, tworzenia profilu studenta, zarządzania szkołami ... prezentowane były roboty, samochody i "gadżety" szkolne.

W październiku uczestniczyliśmy w zabrzeńskiej imprezie Bliżej Japonii - promującej kulturę i sztuke Japonii w Polsce.

A w programie ...

Smartfon w firmie

Koniec wakacji upłynął pod znakiem rozwiązań na smartfony - pierwszym modułem używanym na co dzień jest system umożliwiający składania zamówień przez handlowców "z trasy". Używanie urządzeń mobilnych, oprócz dostosowania do mniejszego ekranu oraz obsługi ekranu dotykowego, zainicjowało opcję awaryjnego odtwarzania wprowadzonego, a niezapisanego zamówienia.
Do ściągnięcia: APK z Google Play.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.