poniedziałek, 28 maja 2012

Wakacje tuż, tuż...

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, z jednej strony to czas urlopów, wypoczynku i zabawy, ale z drugiej, to czas kiedy każdy przedsiębiorca musi zorganizować na nowo funkcjonowanie firmy. W przypadku dużych firm zazwyczaj sprawa jest dość prosta, gdyż obowiązki jednych pracowników przejmują drudzy, tak by zapewnić ciągłość działania poszczególnych działów na tym samym, wysokim poziomie. Problem jest o wiele większy dla firmy z sektora MŚP a szczególnie dla mikro i małych przedsiębiorstw. Szef, właściciel, który zazwyczaj w małej firmie jest najważniejszym ogniwem jej działania często nawet podczas urlopu nie ma możliwości całkowitego odcięcia się od swojej firmy i chce mieć rękę na pulsie. Powstaje wówczas kwestia, jak być na bieżąco w sprawach firmowych i podejmować ważne decyzje na czas a równocześnie w pełni korzystać z urlopu. Wydaje się logicznym, by z telefonu służbowego korzystać tylko w wyjątkowych i awaryjnych sytuacjach, tak by nie odrywał on niepotrzebnie od wypoczynku i aby nie tracić czasu na rozwiązywaniu problemów, które mogą poczekać do powrotu z urlopu. W niniejszym artykule chcemy przedstawić ciekawe rozwiązanie powyższego problemu z wykorzystaniem modnych ostatnio tabletów oraz różnych programów firmy Madar, a warto o tym pomyśleć już dziś, kiedy do wakacji zostało jeszcze trochę czasu.

Sekretariat na plaży

Wakacje, słońce, plaża, morze to wymarzony zestaw na urlop, szczególnie dla zapracowanego przez resztę roku przedsiębiorcy. To czas kiedy może on spędzić więcej czasu z rodziną. Jednocześnie jednak nie może zapomnieć o tym, że mimo tego że wypoczywa na urlopie to jego firma działa nieprzerwanie.
Działa nieprzerwanie, a w tym czasie, być może musi wyjść z firmy bardzo ważna oferta, być może oczekuje się na ważną decyzję kontrahenta. Mimo, że pomiędzy pracowników zostały wcześniej rozdysponowane zadania, to przedsiębiorca chce nawet podczas urlopu mieć kontrolę nad stopniem załatwienia różnych spraw. I tu z pomocą przychodzi tablet i darmowy portal Docum.pl. Dowolny tablet wyposażony w dostęp do Internetu i przeglądarkę może działać jak podręczna książka korespondencji. Doskonałym programem mobilnym do obsługi ewidencji korespondencji i obiegu dokumentów w firmie jest właśnie darmowy portal Docum.pl, który dodatkowo pozwala zarządzać kontaktami z klientami CRM. Dzięki takiemu rozwiązaniu, przedsiębiorca, który wdroży przed wakacjami w swojej firmie taki program do obsługi sekretariatu, będzie mógł w ciągu kilku minut podejrzeć stopień załatwienia wybranych spraw czy też przebieg obsługi korespondencji opalając się na słonecznej plaży.
Zapraszamy do zapoznania się z możliwościami darmowego portalu do obsługi sekretariatu - Docum.pl

Dział księgowości na górskim szczycie

Przedsiębiorca, który większość życia spędza siedząc za biurkiem lub za kierownicą swego samochodu, jeżdżąc od spotkania do spotkania, niejednokrotnie swój urlop chce spędzić wędrując po górskich szlakach. Dla takiego turysty, który wszystkie swoje potrzebne rzeczy musi nosić w plecaku tablet, z racji swych rozmiarów i wagi, jest doskonały jeśli chce on mieć wgląd do sytuacji swojej firmy.
Siedząc w schronisku na górskim szczycie może on bez problemu z pozycji tabletu, będąc w zasięgu Hotspot skorzystać z darmowego portalu Invoicer.pl, który służy do fakturowania, rozliczania VAT oraz prowadzenia KPiR. W ten sposób w dowolnym momencie ma możliwość podejrzenia np. rejestru VAT, z którego dowie się ile faktur zostało danego dnia wystawionych, komu i na jaką wartość. Może również wykorzystując darmowy portal Invoicer.pl sprawdzić przykładowo poziom należności niezapłaconych czy stan kasy. Takie rozwiązanie pozwala szefowi "wpaść na chwilę do firmy" niezależnie od tego czy znajduje się on aktualne w Tatrach czy Alpach a siedziba oddalona jest o setki, tysiące kilometrów.
Zapraszamy do zapoznania się z możliwościami darmowego portalu do fakturowania, rozliczania Vat i prowadzenia KPiR - Invoicer.pl

Magazyn pod żaglami

Urlop pod żaglami na mazurskich jeziorach to świetna przygoda i możliwość sprawdzenia swoich umiejętności. Jest to również czas kiedy nasza firma musi się sprawdzić bez naszej obecności. Tak jak należy pilnować by podczas żeglugi łódka nie zboczyła z obranego kursu, tak nawet podczas urlopu, zazwyczaj przygląda się bieżącej działalności firmy by nie zboczyła na "nieprzychylne wody".
Dużym ułatwieniem dla przedsiębiorcy, który przykładowo żegluje po mazurskich jeziorach jest darmowy portal do prowadzenia gospodarki magazynowej Madar.mobi. Właściciel firmy posiadającej tablet wyposażony w dostęp do Internetu może zdalnie zalogować się do programu Madar.mobi by przykładowo sprawdzić stany magazynowe poszczególnych produktów, podejrzeć wystawione dokumenty PZ czy faktury. W ten sposób można siedząc na przystani z tabletem w dłoni i być na bieżąco w aktualnej sytuacji firmy i to bez potrzeby odrywania pracowników od ich bieżącej pracy.
Zapraszamy do zapoznania się z możliwościami darmowego portalu do prowadzenia gospodarki magazynowej on-line - Madar.mobi

Cała firma pod każdą długością geograficzną

Przytoczone powyżej przykłady wykorzystania tabletu z dostępem do Internetu pozwalają mieć dostęp do bieżącej działalności firmy praktycznie z każdego miejsca na świecie. Firma Madar daje nieodpłatny dostęp do przytoczonych wyżej portali Invoicer.pl, Docum.pl, Madar.mobi jednak oferuje także swój system klasy ERP II - Madar 7, który łączy nie tylko moduł księgowy czy magazynowy ale także np. sekretariat, produkcję, płace i inne. Każdy użytkownik systemu Madar 7 ma możliwość zdalnego dostępu do wszelkich danych poprzez platformę Madar Mobile z wykorzystaniem zwykłej przeglądarki internetowej. Stąd korzystając z tabletu wyposażonego w Internet i systemu Madar przedsiębiorca może w dowolnym czasie i miejscu "wejść" do firmy niezależnie czy aktualnie wypoczywa przy hotelowym basenie gdzieś w Egipcie czy też sączy drinka na Lazurowym Wybrzeżu.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oprogramowania dla firm - Madar

Dlaczego jeszcze przedsiębiorca powinien wziąć ze sobą na urlop tablet?

Zdecydowana większość tego artykułu została poświęcona sposobom kontroli sytuacji w firmie podczas urlopu właściciela, ale tylko po to, by podczas urlopu przedsiębiorca spędził na tych czynnościach jak najmniej czasu w możliwie najbardziej efektywny sposób. Przedstawione zostały już zalety zabrania ze sobą na wypoczynek, tabletu wyposażonego w dostęp do Internetu, z punktu widzenia prowadzonej działalności biznesowej. Natomiast tablet na wakacjach ma jeszcze sporo innych zalet dla wypoczywającego przedsiębiorcy - dzięki Internetowi z łatwością sprawdzi lokalne atrakcje w miejscowości w której wypoczywa (znajdzie dobrą restaurację, ciekawe miejsca do odwiedzenia), w niepogodny dzień będzie mógł wyświetlić dzieciom bajkę, tabletem bez problemu można również robić zdjęcia czy odtwarzać muzykę. Tablet ma być jednak przede wszystkim narzędziem, które pozwoli zminimalizować czas poświęcany sprawom firmowym na urlopie, a nie narzędziem, które od wypoczynku odciąga.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.