środa, 13 czerwca 2012

Logowanie do Invoicera przez Google i Facebook


Obraz Internetu zmienia się z dnia na dzień. Co jakiś czas popularność zdobywają nowe rozwiązania internetowe, portale, witryny. Aktualnie swoje triumfy święcą przykładowo tacy giganci wirtualnego świata jak Google oraz Facebook. Ponieważ obecnie bardzo wielu internautów posiada swoje konto na Facebooku czy też konto Google, postanowiliśmy udostępnić możliwość logowania się do darmowego portalu do fakturowania on-line Invoicer.pl, poprzez konta Google i Facebook. Dzięki takiej możliwości, już wkrótce nie będzie trzeba znać osobnego hasła do Invoicera - wystarczające będzie znanie hasła do swojego konta Google i/lub Facebooka.Jak to działa?

Aby móc korzystać z programu Invoicer.pl logując się przez konto Google lub konto Facebook należy wejść na stronę Invoicer.pl. Następnie klikamy w ikonkę [G] (dla Google) lub [F] (dla Facebooka). Otworzy nam się okienko w którym logujemy się bezpośrednio na koncie w Google lub Facebooku. Zarówno jeden jak i drugi serwis poprosi nas o zgodę na zalogowanie w ten sposób na portalu Invoicer.pl. Nie ma większego znaczenia czy zalogujemy się bezpośrednio poprzez panel logowania portalu Invoicer.pl czy też poprzez konto Google lub Facebook, ponieważ są to różne, alternatywne drogi do dostania się do tego samego konta, na tym samym portalu. Możliwość logowania przed konto Google lub Facebook ma na celu jedynie zwiększenie wygody użytkowników. Co jest istotne - aby móc zalogować się do portalu Invoicer.pl musimy posiadać zarejestrowane konto w portalu Invoicer na taki sam adres e-mail, na który mamy zarejestrowane konto w Google lub Facebooku! Takie rozwiązanie odnośnie sposobu dostępu do konta opiera się na idei OpenID.


Zapoznaj się z naszym darmowym portalem do fakturowania Invoicer.pl już dziś!


Kilka słów o OpenID

Ideą zagadnienia OpenID, którego duch przyświecał tworzeniu możliwości logowania się do portalu Invoicer.pl poprzez konto Google i Facebook jest posiadanie jednego konta w sieci, poprzez które mamy dostęp do wielu różnych programów, stron, portali czy forów. Nie ma wówczas potrzeby brnięcia przez długie formularze rejestracyjne, uwierzytelnianie za każdym razem swojego adresu e-mail, gdyż dostęp do każdego miejsca możliwy jest po podaniu jednego loginu i jednego hasła. Stąd rozwiązuje się także problem pamiętania kilku, kilkunastu a niejednokrotnie kilkudziesięciu różnych loginów i haseł, których przypomnienie sobie jest wyjątkowo kłopotliwe w szczególności w przypadku miejsc do których logujemy się rzadko. Na koniec zachęcamy do obejrzenia filmu, zamieszczonego poniżej, który dość trafnie obrazuje ideę rozwiązania klasy OpenID.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.