piątek, 25 listopada 2011

Wydruk paragonów fiskalnych z przeglądarki

Jak pewnie wiecie, kasa fiskalna umożliwia prowadzenie sprzedaży bezpośrednio z poziomu klawiatury urządzenia.
Drukarka fiskalna natomiast jest uzupełnieniem komputerowego stanowiska sprzedaży, a nad całością procesu czuwa program. A co, jeśli nie jest zainstalowany na komputerze - tylko działa przez przeglądarkę?
Czy Madar może drukować paragony fiskalne?

Wszystkie wersje desktopowe mają taką możliwość. Natomiast zagadnienie wydruków paragonów fiskalnych z przeglądarki został rozwiązany dla użytkowników programu Madar Mobile. Na razie nie ma możliwości ich wydruku z portalu invoicer.pl czy madar.mobi.

Porady techniczne
Jak zmusić Madar Mobile do wydrukowania paragonu fiskalnego?

Komunikację pomiędzy serwerem a drukarką fiskalną podłączoną do komputera użytkownika zapewnia program mfisk, który jest niezbędny do drukowania paragonów fiskalnych w programie Madar Mobile.

Po pobraniu programu mfisk należy go skopiować do katalogu - na przykład c:/mfisk. Następnie należy utworzyć skrót do programu mfisk i we właściwościach jako element docelowy wpisać: C:/mfisk/MFISK.EXE HTTP http://adres serwera. Jako adres serwera należy podać nazwę domeny lub adres IP serwera, na którym działa Mobile np. C:/mfisk/MFISK.EXE HTTP http://192.168.10.199:8001. Wygodnie jest dodać utworzony skrót do autostartu w Windowsie, gdyż będzie się on uruchamiał wraz z startem systemu.

Stwórz serwer drukarki fiskalnej

Aplikację mfisk mogą również wykorzystywać inne programy za pomocą biblioteki cURL.
Zobacz w jaki sposób stworzyć serwer drukarki fiskalnej.Jakub Wilczek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.