środa, 12 października 2011

Nowości na potrzeby portalu

Program Invoicer Mobile 4.0 jest obecnie rozszerzony, z myślą o powstającym portalu. Począwszy od wersji 4.222 dodana została nowa funkcjonalność w postaci modułów występujących do tej pory tylko w programach płatnych, a także umieszczony na płycie głównej zestaw podstawowych wskaźników.

Nowe moduły w Invoicer
Nowe opcje Invoicer Mobile - do wersji 4.222
Dołączono do programu moduły umożliwiające prowadzenie księgowości w formie książki przychodów i rozchodów, rozliczanie VAT oraz wypełnianie i wysyłkę deklaracji. Znalazły się więc w programie Invoicer Mobile 4 :
  • rejestry VAT – do których automatycznie „wchodzi” sprzedaż z wystawianych faktur i korekt oraz możliwe jest rejestrowanie zakupów towarów i usług – w odrębnych rejestrach. Dostępne jest też zestawienie syntetyka VAT, sumująca poszczególne rejestry;
  • Księga Przychodów i Rozchodów – pozwalająca na prowadzenie i wydruki Księgi; dane z rejestrów są automatycznie przenoszone jako zapisy w Księdze;
  • deklaracje – moduł do wypełniania, wydruku i wysyłki najbardziej popularnych deklaracji VAT7, PIT5, PIT11 – tworzonych na podstawie danych z rejestrów vat i książki przychodów i rozchodów;
  • archiwizacja – tworzenie kopii zapasowej i możliwość pobrania danych.

Wskaźniki pod ręką
Invoicer Mobile - wyświetlanie dashboardu
Ponadto na płycie głównej umieszczony zastał dashboard – czyli zestaw podstawowych wskaźników stanu firmy: gotówki, należności, zobowiązań, przychodów ze sprzedaży.
Wskaźniki prezentowane są w postaci liczb, oznaczających stan obecny (w przypadku stanu gotówki i niezapłaconych) oraz sumy narastająco od początku roku (w przypadku przychodów).
Dashboard może być również udostępniony jako aplikacja na komórki –  pracujące pod systemem android.

Wersje językowe
Poprawione zostały wersje językowe dostępnego interface – angielska i niemiecka.
Niezależnie od języka komunikacji z użytkownikiem – faktury VAT mogą być drukowane, oprócz oczywistego języka polskiego, w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim i francuskim.

Ograniczenia wersji freeware
Uproszczeniem wobec innych programów Madar jest brak możliwości definiowania użytkowników, a co się z tym wiąże ograniczenia:
  • nadawania praw / blokowania dostępu do opcji;
  • definiowania własnych zestawów wskaźników do dashboardu.
Podsumowując
W dalszym ciągu, mimo dołączenia do programu modułów nie występujących do tej pory, program Invoicer Mobile pozostaje całkowicie bezpłatnym produktem, zarówno do zastosowań domowych, jak i komercyjnych.
Wzbogacona funkcjonalność pozwala na prowadzenie firmy i rozliczanie jej pod względem podatku dochodowego* oraz VAT.

*rozliczenie na podstawie KPR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.