wtorek, 11 października 2011

Invoicer Madar 4.0 - potrzebny portal?

Projekt utworzenia portalu, czyli miejsca gdzie każdy będzie mógł się zalogować i po prostu używać programu, oparty jest o program Invoicer Madar – dystrybuowany do tej pory jako freeware, zarówno jako program desktopowy, jak i program mobilny.

Invoicer desktopowy
Termin ten używany jest w znaczeniu: program instalowany na komputerze osobistym, pod systemem Windows. Można również instalować program na serwerze i obsługiwać go po przez sieć.
Powstały również wersje używane jako desktop pod Linux. Ze względu jednak na fakt, że Linux nie zadomowił się na komputerach osobistych – ich rozwój został zarzucony.

Invoicer mobilny

Invoicer - tak wygląda program
Nazwa „mobilny” używana jest w znaczeniu: program instalowany na serwerze i obsługiwany przez przeglądarkę.
Próby z wersją desktopową pozwoliły na równomierny rozwój programu pracującego pod systemem operacyjnym: Windows oraz Linux. Rozpoczęły się również prace nad przeniesieniem częściowej funkcjonalności na urządzenia mobilne – na chwilę obecną dla pracujących pod systemem Android.

Portal
Wersja mobilna umożliwia stworzenie portalu:
  • dla firm niezależnych od siebie – traktując portal jako miejsce pracy w chmurze;
  • dla firm w określonych relacjach na przykład biuro rachunkowe – klienci;
  • dla korporacji.

Każdy model dobry
Należy pamiętać, że główny motor programu jest taki sam, niezależnie od wersji. Oznacza to:
  • możliwość pracy zamiennie, równocześnie na obydwu wersjach;
  • taką samą funkcjonalność obydwu wersji i brak opóźnień we wprowadzaniu zmian do obu programów;
  • docelowo - praca na portalu może być w każdym momencie zamieniona na pracę (w obydwie strony): na wersjach desktopowych, mobilnych – instalowanych na własnych serwerach.

Up and Down
Drugim aspektem jest przyjęta techniki i idea przy tworzeniu rodziny oprogramowania Madar. Każdy z programów oparty jest o ten sam motor. Oznacza to:
  • możliwość jednoczesnego używania dla tych samych danych różnych programów, na przykład Magazyn Madar – na stanowiskach magazynowych i Madar 7 – w księgowości;
  • natychmiastową migrację z jednego programu do innego;
  • możliwość dołączania funkcji „na życzenie” i rozbudowę funkcjonalną;

Podsumowując
Klienci używając programów rodziny Madar mogą wybrać rozwiązanie pasujące ich modelowi pracy w danej chwili, nie musząc martwić się o to,w jaki sposób będą używali programów w przyszłości. Możliwa jest migracja pomiędzy programami, zarówno jeśli chodzi o zakres funkcjonalny (poprzez używanie innych programów), jak i sposób komunikacji z użytkownikiem – wybierając pracę w trybie „okienkowym”, jak i przez przeglądarkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.