czwartek, 15 września 2016

Zarchiwizuj swoje pliki JPK - z chmury też ;)

JPK - temat bardzo gorący do 25 sierpnia, kiedy to mijał pierwszy termin obligatoryjnej wysyłki plików JPK-VAT przez duże przedsiębiorstwa. Obecnie ... zamilkło w internecie ...  ogłaszają się za to szkolenia z tego zakresu ...

Przez kilka dni nie działały serwery Ministerstwa, zmieniono deklarację VAT-7 - co oznacza, że czekają nas też zmiany schemy do JPK_VAT.

Termin jednak, gdy większość przedsiębiorstw będzie zobligowana do wysyłki - co najmniej JPK_VAT - zbliża się nieuchronnie. Warto zastanowić się, w jaki sposób można temu obowiązkowi sprostać.Program Deklaracje JPK
To nie tylko program do złożenia podpisu i wysyłki plików JPK. Pozwala na utworzenie w jednym miejscu wygodnej bazy plików, niezależnie od źródła i czasu ich powstania.
W programie:
  1. Wszystkie pliki zgromadzone są w jednym miejscu, łatwo dostępne w uporządkowanej i opisanej bazie.
  2. Pliki poddawane są walidacji, szyfrowaniu - następnie są wysyłane oraz pobierane statusy i UPO. Wszystko bezpośrednio z poziomu programu.
  3. Możliwe jest wczytanie pliku do edycji (w postaci łatwej do czytania dla użytkownika) - następnie dodanie pozycji, usunięcie pozycji i wygenerowanie nowego pliku JPK_VAT.
Klienci Madar 7 w chmurze
Mają możliwość generowania plików JPK bezpośrednio z programu w opcji Księgowość - JPK. Sposób obsługi jest analogiczny ja w programie Madar 7 (desktop) oraz Deklaracje JPK
Generowanie plików JPK 

Wygenerowane pliki w opcji JPK - narzędzia - generowanie są pobierane i zapisywane na komputerze, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Przy zaznaczeniu [v] save report - pliki dopisywane są do listy JPK.
Tak wygenerowane pliki można wysłać za pomocą np. Deklaracji JPK lub aplikacji klienckiej.


Aplikacja kliencka do wysłania plików JPK
Opublikowania w sierpniu, faktycznie pozwala na wysłanie zaszyfrowanego poza nią pliku do systemu Ministerstwa Finansów.
Jest to aplikacja tylko umożliwiająca przesył:
  1. Po podaniu pliku i wygenerowaniu "opakowanego" użytkownik zobligowany jest do jego podpisania nowego pliku poza aplikacją. 
  2. Same pliki / UPO przechowuje się poza aplikacją ... a przy wysyłce tworzonych jest jeszcze kilka dodatkowych.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.