piątek, 12 kwietnia 2013

Bezpieczeństwo i aktualność danych - cz. 2

W ostatnim tygodniu pisałem o kluczowym znaczeniu jakie ma regularne wykonywanie kopii zapasowych (w poście Bezpieczeństwo i aktualność danych - cz. 1) dla bezpieczeństwa danych.
Ciągły rozwój programów Madar związany jest z dodawaniem nowej funkcjonalności, poprawy ergonomii oraz dostosowywaniem do zmian w prawie. Wykonywanie aktualizacji używanych programów pozwala na korzystanie z tych zmian.

Aktualizacja programów Madar

Na naszych stronach internetowych publikowane są najnowsze wersje programów. Jest to związane zazwyczaj z dodaniem nowych funkcjonalności, poprawą istniejących pod kątem zwiększenia użyteczności, zmianami związanymi ze zmieniającym się stanem prawnym czy poprawą ewentualnych błędów, których w żadnym programie uniknąć nie sposób. Zalecamy regularne aktualizacje używanych programów min raz na kwartał.

Sposoby aktualizacji programów Madar

Istnieją dwa sposoby aktualizacji oferowanych przez nas programów - pierwszy z pozycji samego programu (najprostszy), drugi poprzez instalację pobranego pliku instalacyjnego.
Jak wykonać aktualizację z pozycji programu?
Należy uruchomić program, który chcemy zaktualizować, a następnie:
  • wybrać opcje administracja - narzędzia - aktualizacja - dla programów Madar7, uwaga! w dawno nie aktualizowanych programach można spotkać opcję upgrade zamiast aktualizacja,
  • wybrać opcje administracja - narzędzia - upgrade - dla programów KPR Madar 4.0,
  • wybrać opcje Help - aktualizacja programu - dla programów Invoicer 4,
Jeśli z jakiś przyczyn nie jest możliwe wykonanie aktualizacji w ten sposób, należy zastosować drugi sposób. Analogicznie dla programów, które jeszcze nie oferują aktualizacji z pozycji programu.

Jak wykonać aktualizację z pliku instalacyjnego?
Plik instalacyjny służący do aktualizacji programów Madar można znaleźć na płycie instalacyjnej, którą wysyłamy do klientów przedłużających licencję, wówczas po włożeniu płyty do napędu CD/DVD należy postępować zgodnie z instrukcją wyświetloną na ekranie.
Drugim sposobem aktualizacji programu z pliku instalacyjnego (bardziej zalecanym niż aktualizacja z płyty) jest pobranie go ze strony www.madar.com.pl, gdzie dokładniej go pobrać i jak przeprowadzić aktualizację w krótkiej instrukcji krok po kroku, poniżej.
  • Należy wejść na stronę internetową www.madar.com.pl a następnie kliknąć w wersje demo - pobierz programy
  • Klikamy w nazwę programu, który chcemy zaktualizować a następnie na wyświetlonej stronie klikamy pobierz
  • Zapisujemy plik instalacyjny na dysku twardym swojego komputer i po pobraniu uruchamiamy, wcześniej zamykając aktualizowany program
  • W wyświetlonym okienku wybieramy lokalizację, w której ma być zainstalowany program (domyślnie C:/madar/) i klikamy przycisk Instalacja i gotowe!UWAGA!Jeśli aktualizujemy program to powinien zostać zainstalowany dokładnie w tym miejscu co poprzedni (można sprawdzić klikając prawym przyciskiem myszy na skrócie do programu i wybierając Właściwości).

Sposób na to by o archiwizację i aktualizację martwił się Madar

Posiadamy rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą sobie "zdjąć z głowy" problem archiwizacji i aktualizacji. Firma Madar oferuje swój system Madar7 w chmurze. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że o aktualność programu na serwerze dba Madar (jest on uaktualniany co kilka dni, w nocy), podobnie z kopiami zapasowymi, które wykonywane są również przez nas, tak by użytkownik nie musiał się martwić ani ojedno ani o drugie. W przypadku wykonywania kopii zapasowych użytkownik ma oczywiście możliwość wykonywania ich dodatkowo, samodzielnie i zapisywania w dowolnym miejscu. Więcej o rozwiązaniu Madar7 w chmurze można znaleźć na stronie www.madar7.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.