czwartek, 28 marca 2013

Zmiany w wyglądzie systemu Madar7 obsługiwanego przez przeglądarkę!

Większość użytkowników systemu Madar 7 obsługiwanego przez przeglądarkę internetową pewnie zdołała już zauważyć, że jego wygląd w ostatnim czasie uległ znacznym zmianom. Zmiany te są początkiem procesu jakim jest nie tylko zmiana samego wyglądu programu mobilnego ale również zwiększenie komfortu i łatwości korzystania z systemu. Głównym celem zapoczątkowanych zmian jest uporządkowanie i pogrupowanie opcji, które dotychczas były "porozrzucane" w różnych miejscach programu oraz wyciągnięcie niektórych, ciekawych funkcjonalności ukrytych w różnych zakamarkach systemu, o których przeciętny użytkownik nie miał dotychczas pojęcia. Konieczność wprowadzanych zmian jest również uzasadniona faktem, że system jest wciąż rozwijany, a w planach jest wiele nowych funkcji, które będą musiały znaleźć swoje miejsce w programie.


Nowa filozofia nawigacji

Wraz z wejściem w życie zmian w wyglądzie przeglądarkowej wersji programu zmieniła się nieznacznie filozofia nawigacji po programie. W poszczególnych modułach umieszczono duże kafelki uruchamiające poszczególne, najczęściej podstawowe i najpopularniejsze funkcjonalności. Niektóre kafelki mają dodatkowe skróty, które wyświetlają się po nadjechaniu nad poszczególne kafelki. Przykładem takim jest przycisk Faktura VAT, który znajduje się w Księgowości. Po nadjechaniu na niego pojawiają się dodatkowo opcje 'korekta' i 'pozostałe'.

W nowej wersji programu Madar7 obsługiwanego przez przeglądarkę została dodana na większości ekranów ukryta lista skrótów. Aby z takiej listy skorzystać wystarczy nadjechać nad nazwę aktualnie prezentowanego ekranu a wówczas wyświetlą się najpopularniejsze opcje dla danego modułu. Działanie tego udogodnienia można zobrazować na przykładzie ekranu Faktura VAT z Księgowości. Po nadjechaniu nad nazwę ekranu ("Faktura VAT") pojawia się lista z opcjami "korekta", "FV zaliczkowa", "pozostałe".Wkrótce kolejne zmiany

Już wkrótce pojawią się kolejne zmiany w wyglądzie i nawigacji po programie mobilnym. Wszystko po to by program stał się bardziej przejrzysty i przyjazny użytkownikowi. Wszystkich naszych sympatyków zachęcamy do dzielenia się swoimi uwagami, sugestiami i pomysłami zmian, które można wpisać w komentarzach. Za wszystkie z góry dziękujemy serdecznie.

A wszystkich, którzy do tej pory nie mieli do czynienia z naszym systemem klasy ERP II, zapraszamy na stronę Madar7.pl gdzie każdy może sam przekonać się o jego możliwościach

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.