wtorek, 13 grudnia 2016

Wdrożenie w firmie produkcyjnej

Madar7 kierowany jest również do firm z sektora MŚP wykorzystujących bądź planujących wdrożenie rozwiązania w obszarze produkcyjnym.

Dzięki aktualnej i szczegółowej informacji dotyczącej planowania i realizacji planu produkcji oraz szerszego jej udostępniania - możliwe jest poszerzenie kręgu osób włączonych w system informacyjny, a zaangażowanie do rejestracji działań pracowników bezpośrednio produkcyjnych w tzw. kioskach produkcyjnych pozwala na nadzorowanie on-line wykonywanych prac.
Ułatwieniem jest możliwość wykorzystania kodów kreskowych do identyfikacji pracowników, czynności oraz partii produkcyjnej.


Kioski produkcyjne

Stanowiska rozmieszczone na hali produkcyjnej pozwalają na rejestrację pracowników i operacji za pomocą skanera z kart z naniesionymi kodami kreskowymi.

Pracownik bezpośrednio produkcyjny do komunikacji z systemem używa wyłącznie skanera kodów kreskowych (brak klawiatury czy myszki).
Na ekranie wybiera się wprowadzone: gniazdo,  wyrób, plan pracy - a całość zapisuje się w kartach pracy.
Scan z ekranu - wprowadzanie w kiosku produkcyjnym


Monitory informacyjne


Wyświetlacze rozmieszczone na hali produkcyjnej pozwalają każdemu pracownikowi produkcji na bieżąco monitorować stan wykonania poszczególnych zadań.
Pracownicy nadzoru nad produkcją (majstrowie, kierownicy produkcji) mają równoczesny dostęp do systemu z pozycji komputerów umieszczonych w swoich biurach.

Na ekranach montowanych na halach pojawiają się zadania do wykonania, termin realizacji, procent zaawansowania itp.Monitor informacyjny na hali produkcyjnej


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.